';
NOVINKA - po aktualizaci naších hardwarových zařízení se nově zabýváme úpravou (chiptuningem) posledních řídících jednotek koncernu VW - Common rail (EDC 17 TDI CR CPx) automobilů, motorek i zemědělských strojů!!!
Nabízíme kompletní jarní kontrolu vozidla před letní sezónou ( kontrola funkčnosti klimatizací, doplnění klimatizačních náplní, desinfekce klimatizačních jednotek od bakterií tvořících zápach atd....)
Nabízíme kompletní instalaci navigačních systém VWRNS 510 a Škoda COLUMBUS. Pro bližší info prosím kontaktujte telefonicky nebo emailem. Kontaktní údaje naleznete ve výše uvedeném odkazu KONTAKTUJTE NÁS.
Máte problém s vaší klimatizací na vozidle? Připadá Vám, že účinnost klimatizace je nižší než dříve? Potřebujete provést rychlý servis klimatizace před dovolenou?
Náš servis vám nabízí profesionální servis klimatizací.
Stačí si všímat chování vaší klimatizace. Při zapnuté klimatizaci, kdy se venkovní teplota pohybuje okolo 25°C by nejnižší teplota vzduchu z výdechů klimatizace měla pohybovat okolo 5-10°C. Zároveň by neměl být slyšet nadměrný hluk z kompresoru klimatizace. Také by z Vaší klimatizace neměl být cítit žádný nepříjemný zápach. Pokud je přítomen jeden z těchto příznaků, měli byste navštívit odborníka na klimatizace.
časová náročnost cca 120-240 minut
časová náročnost cca 45 minut
časová náročnost cca 45 minut
časová náročnost cca 45 minut
Zápach způsobují bakterie a plísně, které se množí na vnitřním výměníku klimatizace (tzv. výparníku) při její funkci. Jde o nejchladnější a nejvlhčí místo v interiéru vozidla tudíž se jim zde dobře daří. Nejčastější problémy se zápachem bývají po zimě, nebo po delší době funkce klimatizace. Řešením problému je tzv. dezinfekce klimatizace. Tento úkon zničí bakterie a plísně a díky tomu odstraní zápach. Bohužel vzniku bakterií se nedá nijak nastálo zabránit, proto se doporučuje dezinfekci klimatizace provádět až dvakrát ročně. Nejvhodnější je dezinfekci klimatizace provádět, vždy před a po sezóně používání klimatizace a to i v případě, že zápach necítíte.
Nedostatečná údržba klimatizace může uživatele vystavit nepříznivým vlivům. Mezi nejčastější škodlivé vlivy patří kašel, bolest v krku, pálení očí. Tyto vlivy nejčastěji působí na osoby se zvýšenou citlivostí, nebo na lidi s alergiemi.
Doporučujeme nepodceňovat pravidelnou údržbu.
Výrobci dnešních automobilů sami přispívají k poruchám klimatizací a to hlavně díky snižování výrobních nákladů. Automobily při svém provozu jsou vystaveny různým nepříznivým vlivům, jako jsou, vysoké teploty, rázy, agresivní prostředí nasolených komunikací v zimním období. Tyto vlivy ovlivňuji těsnost a funkci klimatizace. Žádný klimatizační okruh nemůže být díky nim úplně těsný.
Pokud Vaše klimatizace v autě nefunguje nebo se účinnost snižuje během několika dnů po naplnění, tak se nejspíše jedná o únik chladícího média z klimatizačního okruhu. V tomto případě nemá cenu znovu klimatizaci napouštět chladícím médiem, jak Vám mohou doporučovat různí „odborníci z pneuservisů atd.." ale hledat příčinu úniku chladícího média. Únik chladícího média se vyhledává pomocí speciální příměsi, která barevně označí místo kde k úniku dochází. Poškozené místo se opraví nebo znovu přetěsní a poté může být opět chladící systém znovu naplněn a uveden do provozu.
Mezi nejčastější závady klimatizačních kompresorů patří opotřebení vlivem tření uvnitř kompresoru. Nedostatek oleje nebo špatná viskozita v příměsi chladiva jen k opotřebení přispívá a urychluje jej. Při každé výměně nebo doplnění chladícího média je potřeba tento olej také doplnit předepsané množství. Zde dost uživatelů šetří a tento doplněk obchází, což má dost často za následek poškození klimatizačního kompresoru v důsledku zadření.
Přirozený únik klimatizačního plynu se uvádí až 30% ročně a to přes různé spoje a komponenty klimatizace. Proto je doporučována kontrola dostatku klimatizačního média alespoň jednou za dva roky a tím zaručení správné funkce klimatizace. Včasná kontrola může také zabránit větší poruše a následně k větší investici do opravy klimatizace.
home | služby | kontakt | mapa stránek | © 2009 ANAFRA s.r.o.