'; auto-chiptuning.eu - Chiptuning

Radek Chumchal
Pod Kozincem 2276
75661 Rožnov pod Radhoštěm

SPECIÁLNÍ NABÍDKA

NOVINKA - po aktualizaci naších hardwarových zařízení se nově zabýváme úpravou (chiptuningem) posledních řídících jednotek koncernu VW - Common rail (EDC 17 TDI CR CPx) automobilů, motorek i zemědělských strojů!!!


Nabízíme kompletní jarní kontrolu vozidla před letní sezónou ( kontrola funkčnosti klimatizací, doplnění klimatizačních náplní, desinfekce klimatizačních jednotek od bakterií tvořících zápach atd....)


Nabízíme kompletní instalaci navigačních systém VWRNS 510 a Škoda COLUMBUS. Pro bližší info prosím kontaktujte telefonicky nebo emailem. Kontaktní údaje naleznete ve výše uvedeném odkazu KONTAKTUJTE NÁS.

REKLAMA

ANAFRA

Bowling Scandal B&B

Chiptuning

Zvýšení výkonu - snížení spotřeby

Zvýšit výkon motoru a snížit zároveň spotřebu vozidla je přání každého motoristy. Na první pohled se jedná o málo pravděpodobné spojení. Provedením chiptuningu to však je reálné. Novodobé benzínové i dieselové motory jsou vybaveny řídící jednotkou, která kompletně zajišťuje chod motoru v celém jeho výkonovém spektru. Úpravou řídícího softwaru, který se odborně nazývá mapou, je možné dosáhnout znatelného nárůstu výkonu. Každý motor má značnou výkonovou rezervu. Při vývoji motoru a jeho řídící jednotky vznikají v softwaru nepřesnosti, které se projeví až v průběhu samotného provozu. Některé automobilky tyto chyby postupně při pravidelných servisních prohlídkách odstraňují nahráním nového firmwaru do řídící jednotky. Tento proces je obdobný chiptuningu, ale nezahrnuje samotné navýšení výkonu. Jedná se pouze o eliminaci chyb, kterou zajistí chiptuning spolu s navýšením výkonu.

Snížení spotřeby

Je obecně známo, že spotřebu paliva ovlivňuje řidič a technický stav vozidla. Při stejném stylu jízdy jako před provedením chiptuningu musí dojít ke snížení spotřeby paliva. Důsledkem chiptuningu dojde k nárůstu výkonu a kroutícího momentu, který je důležitým parametrem výkonu motoru. Kroutící moment je vyšší v nižších otáčkách motoru, důsledkem toho má motor větší sílu a je možné řadit v nižším spektru otáček a tím dosáhnout snížení spotřeby paliva.

Princip chiptuningu

Při chiptuningu se do řídící jednotky nahraje nový firmware, který je uložený v paměti EEPROM (elektronicky přepsatelná paměť). Před přepsáním paměti provedeme zálohu původního firmwaru – mapového souboru. Tím zajistíme případnou vratnost procesu chiptuningu do původního stavu před samotným chipováním. Na žádost zákazníka jsme schopni zdarma předat zálohovaný originální mapový soubor. Při chiptuningu se v jednoduchosti jedná o úpravy hodnot grafů (vstřikování, předstihu, tlaku, turbo a mezní hodnoty uchované v souborech EEPROM). Díky mnohaletým zkušenostem a spolupráci se zahraničními partnery, od kterých máme možnost čerpat další užitečné znalosti, jsme schopni poskytovat v oblasti chiptuningu služby na vysoké úrovni. Chiptuning není jen prosté nahrání softwaru pomocí počítače do řídící jednotky, ale především spojení citu, znalostí a zkušeností při přípravě softwaru, který odpovídá potřebám konkrétního vozu a jeho majitele.

Co lze nachipovat

Limitujícím faktorem je pouze přítomnost řídící jednotky. Pokud je vozidlo vybaveno elektronickým řízením motoru, záleží už jen na typu řídící jednotky a vybavení, které umožňuje vstupovat do paměti EEPROM. Naším cílem je, abychom byli schopni obsáhnout co nejširší množství řídících jednotek, od starých typů až po ty nejnovější. Proto pravidelně investujeme do nových technologií, které nám umožní uspokojit každého zákazníka.

O kolik je možné zvýšit výkon

Konkrétní možnosti navýšení výkonu motoru jsou závislé na mnoha faktorech. Obecně u atmosferických motorů lze dosáhnout průměrného navýšení výkonu o 10-15%. U přeplňovaných motorů až 40%. Vždy však záleží na konkrétním typu motoru a jeho možnostech.

NOVINKA!!!

Od října se zabýváme i úpravou posledních řídících jednotek EDC 17, které u většiny automobilů není možné upravit pouze po kabelu, ale až po vytažení řídící jednotky motoru z vozidla.

Samozřejmostí je následná diagnostika vozidla s doloženým vytištěným výpisem závad, kontrola váhy vzduchu a dalších možných skrytých závad, které by mohly bránit ve správném výkonu motoru.

V případě jakýchkoliv dotazů prosím kontaktujte v sekci "kontaktujte nás" buď telefonicky nebo emailem.